Tipy na výlety

Zadar

Lokalita: 20 min. autem od našeho resortu

Zadar je nazýván malým hlavním městem severní Dalmácie. Se svou starou městskou částí patří Zadar mezi to vůbec nejkrásnější v Chorvatsku. Je to velmi starodávné město, místo kde leží tvoří téměř na ostrov, a většina zdí města je stále neporušená. Je zde mnoho pozoruhodných čtvrtí a památek k objevování: v Římské čtvrti naleznete fórum a kostel sv. Donáta, působivá budova postavená vládcem Byzantské říše Constantinem v 9.stol. našeho letopočtu.

Nin

Lokalita: 10 minut autem od našeho resortu nebo 30 minut na kole

Na malém ostrově uprostřed mělké laguny se nachází malebné město Nin. Věděli jste, že v Ninu je největší náleziště léčivého bahna v Chorvatsku? Tohle peloidní léčivé bahno se nachází uprostřed laguny Nin v blízkosti nejdelší písečné pláže v Chorvatsku – Kraljičina plaža. Vzhledem k mělkému a teplému moři je atraktivní zejména pro rodiny s dětmi, malými dětmi a staršími lidmi a mimo hlavní sezónu je oblíbeným místem pro dlouhé romantické procházky. Muzeum a solný dům Solana – zde máte možnost zakoupit si sůl, která je vyhlášená díky svému vysokému podílu jódu a řadí se mezi nejlepší soli na světě. Pokud budete na dovolené v sprnu, tak se můžete zůčastnit Festivalu Soli, kde se návštěvník může podílet na výrobě i sběru holýma rukama včetně tradičních workshopů. Více info zde: www.solananin.hr

Kornati NP

Lokalita: 26 km do Zadaru a poté turistickou lodí (celodenní výlet)

Národní park, který se skládá ze 147 ostrovů a ostrůvků. Nejoblíbenějším fenoménem tohoto parku jsou svislé útesy „koruny“ ostrovů Kornati s výhledem na otevřené moře. Je to také stanoviště vzácných druhů fauny a flory. Více info zde: https://www.np-kornati.hr/

Pag

Lokalita: 35 min. lodí od našeho resortu.

Asi nejznámější pláž Evropy. Pokud chcete vyrazit na skutečně nezapomenutelnou párty, vyražte na ostrov Pag pláž Zrce. Zde potkáte tisíce turistů z více jak 20 různých zemí. V klubech na pláži pravidelně vystupují nejlepší DJs z celého světa. V klubu Papaya zahráli Avicii, Hardwell, Swedish House Mafia, David Morales, Tiesto, Paul Van Dyk a další.

Tady najdete nejstarší beach club v Chorvatsku – Kalypso. Užijete si tu nejbláznivější možnou zábavu 24 hodin denně. Tohle všechno se odehrává přímo u pláže v lesním zákoutí mezi omamně vonícími borovicemi. Hudba, tanec, zábava ve dne i v noci.

Zajímavostí pro návštěvníky Pagu, že ten, kdo vytrvá v samých radovánkách až do rána a odchází poslední, má veškerou konzumaci zdarma. Vyrážíte-li tedy na dovolenou zejména za nočním životem, letovisko Novalja na ostrově Pag je jednoznačně dobrá volba…

Více info zde: www.novalja.com (informace v anglickém jazyce)

Park Krka

Lokalita: 2 hod 15 min. od našeho resortu.

Turisté, kteří tráví dovolenou v dalmatské části jadranského pobřeží, obvykle nezapomenou navštívit “vodopády řeky Krky”, jak Češi nejčastěji nazývají nejmohutnější vodopády na nejpozoruhodnější krasové řece Dalmácie. Chorvatský národní park Krka je soustava peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat. Je zde také možnost podniknout výlet lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopádu

Více info zde: https://cs.wikipedia.org/…AD_park_Krka

Plitvická jezera

Lokalita: 2 hod 30 min. od našeho resortu.

Plitvická jezera, která jsou neodmyslitelně spjatá s Vinnetouem, leží ve vápencové proláklině a průběžně mění svůj tvar.

Je to nejznámější národní park v Chorvatsku. Nachází se na horním toku řeky Korana mezi horskými vápencovými masívy Velká a Malá Kapela. Krasová jezera jsou terasovitě rozložena a spojena průtoky. Nachází se zde 140 vodopádů, 20 jeskyň a zřídel. Lesy jsou bukové, jedlové, smrkové a tisové. Žijí zde medvědi, lišky, srny a divoká prasata.

Více info zde: http://www.chorvatsko.cz/…plivice.html

Dubrovník

Lokalita: 4 hod. autem od našeho resortu

Město Dubrovník je významný osobní přístav a jedno z nejnavštěvo­vanějších turistických míst na chorvatském Jadranu. Patří mezi nejcennější památkové komplexy v jihovýchodní Evropě; proto byl Dubrovník již v r. 1979 zařazen do celosvětového seznamu kulturního dědictví organizace UNESCO. Pro své velmi příznivé klima a chráněnou polohu je Dubrovník s oblibou navštěvován jako letní i zimní přímořské lázně. Pro zdejší podnebí jsou příznačná teplá dlouhá suchá léta a mírné zimy. Vysoký je počet hodin slunečního svitu – 2 554 hodin ročně. Vyniká též zvlášť bohatou vegetací svých parků, zahrad a veřejných prostranství; květena je středomořská i subtropická.